Eagle Group 314-16-3-18-3VP Commercial Sink,(3) Three Compartment, Constructionwith and - 900" W
SKU #: 314-16-3-18-3VP
Description
314 Series Sink, three compartment, 90"W x 27-1/2"D, 304 stainless steel construction, coved corners, 16" wide x 20" front-to-back x 13-1/2" deep compartments, 18" drainboards on left & right, 9-1/2"H backsplash with 1" upturn & tile edge, 8" OC splash mount faucet holes, 2" euro-style edges on front & sides, includes (3) 3-1/2" basket drains, galvanized legs & side crossrails, adjustable bullet feet, NSF (FLYER) (Minimum Order QTY = 3 each)