Eagle Group 412-16-1-18L-X Commercial Sink, (1) One Compartment, Stainless Steel Construction with Galvanized Steel Legs and With Left-hand Drainboard - 38.88" W
SKU #: 412-16-1-18L-X
Description
412 Series Sink, one compartment, 38-7/8"W x 27-1/2"D, 430 stainless steel construction, 16" wide x 20" front-to-back x 10-1/2" deep compartment, 18" drainboard on left, 9-1/2"H backsplash with 1" upturn & tile edge, 8" OC splash mount faucet holes, 2" euro-style edge on front & sides, includes 3-1/2" basket drain, galvanized legs & side crossbracing, adjustable plastic bullet feet, NSF (FLYER)