Eagle Group 412-16-2-18L-X Commercial Sink, (2) Two Compartment, Stainless Steel Construction with Galvanized Steel Legs and With Left-hand Drainboard - 56.63" W
SKU #: 412-16-2-18L-X
Description
412 Series Sink, two compartment, 56-5/8"W x 27-1/2"D, 430 stainless steel construction, 16" wide x 20" front-to-back x 10-1/2" deep compartments, 18" drainboard on left, 9-1/2"H backsplash with 1" upturn & tile edge, 8" OC splash mount faucet holes, 2" euro-style edge on front & sides, 3-1/2" basket drains with 1-1/2" outlets, galvanized legs & side crossbracing, adjustable plastic bullet feet, NSF (FLYER)