Eagle Group 414-16-3-18R Commercial Sink, (3) Three Compartment, Stainless Steel Construction with Galvanized Steel Legs and With Right-hand Drainboard - 74.38" W
SKU #: 414-16-3-18R
Description
414 Series Sink, three compartment, 74-3/8"W x 27-1/2"D, 430 stainless steel top with 304 stainless steel sink bowls, coved corners, 16"W x 20" front-to-back x 13-1/2" deep compartments, 18" drainboard on right, 9-1/2"H backsplash with 1" upturn & tile edge, 8" OC splash mount faucet holes, 2" euro-style edge on front & sides, includes (3) 3-1/2" basket drains, galvanized legs & side crossbracing, adjustable plastic bullet feet, NSF