John Boos 1PB18244-1D30R Commercial Sink, (1) One Compartment, 16 Gauge Stainless Steel Construction with Stainless Steel Legs and With Right-hand Drainboard - 52.19" W
SKU #: 1PB18244-1D30R
Description
Pro-Bowl Sink, 1-compartment, 52-3/16"W x 29-1/2"D x 44-1/16"H overall size, (1) 18"W x 24" front-to-back x 14" deep compartment, (1) 30" right drainboard, 10"H boxed backsplash with 45° top & 2" return, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" die-stamped drain opening, 16/300 stainless steel construction, stainless steel legs, adjustable front & side bracing, adjustable bullet feet, NSF, KD