John Boos 1PB20-1D18L Commercial Sink, (1) One Compartment, 16 Gauge Stainless Steel Construction with Stainless Steel Legs and With Left-hand Drainboard - 42.19" W
SKU #: 1PB20-1D18L
Description
Pro-Bowl Sink, 1-compartment, 42-3/16"W x 25-1/2"D x 44-1/16"H overall size, (1) 20"W x 20" front-to-back x 12" deep compartment, (1) 18" left drainboard, 10"H boxed backsplash with 45° top & 2" return, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" die-stamped drain opening, 16/300 stainless steel construction, stainless steel legs, adjustable front & side bracing, adjustable bullet feet, NSF, KD