John Boos 41PB30244-1D30L Commercial Sink, (1) One Compartment, 14 Gauge Stainless Steel Construction with Stainless Steel Legs and With Left-hand Drainboard - 64.19" W
SKU #: 41PB30244-1D30L
Description
Pro-Bowl Sink, 1-compartment, 64-3/16"W x 29-1/2"D x 44-1/16"H overall size, (1) 30"W x 24" front-to-back x 14" deep compartment, (1) 30" left drainboard, 10"H boxed backsplash with 45° top & 2" return, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" die-stamped drain opening, 14/300 stainless steel construction, stainless steel legs, adjustable front & side bracing, adjustable bullet feet, NSF, KD