John Boos E1S8-1620-12R18 Commercial Sink, (1) One Compartment, 18 Gauge Stainless Steel Construction with Galvanized Steel Legs and With Right-hand Drainboard - 36.50" W
SKU #: E1S8-1620-12R18
Description
E-Series Sink, 1-compartment, 36-1/2"W x 25-1/2"D x 43-3/4"H overall size, (1) 16"W x 20" front-to-back x 12" deep compartment, (1) 18" right drainboard, 9-3/4"H boxed backsplash with 45° top and 2" return, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" die-stamped drain openings, 18/300 stainless steel, galvanized legs & gussets, adjustable plastic bullet feet, NSF,