Vulcan MSA60-QS-PLATINUM 600'' Countertop Gas Griddle with Controls -
SKU #: MSA60-QS-PLATINUM
Description
(Quick Ship) Heavy Duty Griddle, countertop, gas, 60" W x 24" D cooking surface, 1" thick polished steel griddle plate, embedded mechanical snap action thermostat every 12", millivolt pilot safety, manual ignition, low profile, stainless steel front, sides, front grease trough, 6 qt. grease can, 4" back & tapered side splashes, 4" adjustable legs, 135,000 BTU, CSA Star, CSA Flame, NSF