Vulcan MSA72-QS-PLATINUM 720'' Countertop Gas Griddle with Controls -
SKU #: MSA72-QS-PLATINUM
Description
(Quick Ship) Heavy Duty Griddle, countertop, gas, 72" W x 24" D cooking surface, 1" thick polished steel griddle plate, embedded mechanical snap action thermostat every 12", millivolt pilot safety, manual ignition, low profile, stainless steel front, sides, front grease trough, (2) 6 qt. grease cans, 4" back & tapered side splashes, 4" adjustable legs, 162,000 BTU, CSA Star, CSA Flame, NSF