Vulcan VMG48-QS-PLATINUM 480'' Countertop Gas Griddle with Controls -
SKU #: VMG48-QS-PLATINUM
Description
(Quick Ship) Heavy Duty Griddle, countertop, gas, 48" W x 24 "D cooking surface, 1" thick polished steel griddle plate, (4) burners, 4" back & tapered side splashes, manual controls, (1) 6 quart grease drawer, stainless & aluminized steel chassis frame, 11-1/8" low profile cooking height on 4" adjustable legs, 108,000 BTU, cCSAus, NSF