Imperial IHR-G24-2-C Commercial Range, 36" W with 2 Burners (1) 24" Griddle and Convection oven - 165,000 BTU
SKU #: IHR-G24-2-C
Description
Spec Series Heavy Duty Range, gas, 36"W, (2) open burners, cast iron "S" grates (standard), (1) 24"W griddle, 1" thick plate, 4"W grease gutter with 1 gallon can capacity, convection oven, 1/2 HP blower motor, porcelain interior, (3) chrome racks, manual controls, removable crumb tray, stainless steel front, sides, 5"D landing ledge, backguard & kick plate, 6" legs with adjustable feet, 175,000 BTU, 51kW, 120v/60, 6.0 amps, cETLus, ETL, NSF