John Boos 1PB18244-2D30 Commercial Sink, (1) One Compartment, 16 Gauge Stainless Steel Construction with Stainless Steel Legs and with 2 Drainboards - 81.25" W
SKU #: 1PB18244-2D30
Description
Pro-Bowl Sink, 1-compartment, 81-1/4"W x 29-1/2"D x 44-1/16"H overall size, (1) 18"W x 24" front-to-back x 14" deep compartment, (2) 30" left & right drainboards, 10"H boxed backsplash with 45° top and 2" return, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" die-stamped drain opening, 16/300 stainless steel construction, stainless steel legs, adjustable front & side bracing, adjustable bullet feet, NSF, KD