John Boos E3S8-1620-12 Commercial Sink, (3) Three Compartment, 18 Gauge Stainless Steel Construction with Galvanized Steel Legs and without Drainboard - 53" W
SKU #: E3S8-1620-12
Description
E-Series Sink, 3-compartment, 53"W x 25-1/2"D x 43-3/4"H overall size, (3) 16"W x 20" front-to-back x 12" deep compartments, 9-3/4"H boxed backsplash with 45° top and 2" return, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" diameter die-stamped drain openings, 18/300 stainless steel, galvanized legs & gussets, adjustable plastic bullet feet, NSF,