Vulcan VCCG24-AR 24'' Countertop Gas Griddle with Thermostatic Controls - 60,000 BTU
SKU #: VCCG24-AR
Description
Heavy Duty Griddle, countertop, gas, 24" W x 24" D cooking surface, 1" thick chrome plate, (2) burners, solid state thermostat every 12", atmospheric type “U” shaped aluminized steel burners, electronic spark ignition & pilot protection, wire knob guards, (1) drawer, includes: palmetto brush, scraper & blade, stainless steel front, sides, front top ledge, front grease trough, 4" back & tapered side splashes, 4" adjustable legs, 60,000 BTU, CSA, ENERGY STAR®, NSF