Vulcan VCCG48-AS 48'' Countertop Gas Griddle with Thermostatic Controls - 120,000 BTU
SKU #: VCCG48-AS
Description
Heavy Duty Griddle, countertop, gas, 48" W x 24" D cooking surface, 1" thick steel plate, (4) burners, solid state thermostat every 12", atmospheric type “U” shaped aluminized steel burners, electronic spark ignition & pilot protection, wire knob guards, (1) drawer, stainless steel front, sides, front top ledge, front grease trough, 4" back & tapered side splashes, 4" adjustable legs, 120,000 BTU, CSA, ENERGY STAR®, NSF