Vulcan VCCG24-IR 24'' Countertop Gas Griddle with Thermostatic Controls - 48,000 BTU
SKU #: VCCG24-IR
Description
Heavy Duty Griddle, countertop, gas, 24" W x 24" D cooking surface, 1" thick chrome plate, (2) burners, solid state thermostat every 12", IRX™ infrared burner technology, electronic spark ignition & pilot protection, wire knob guards, (1) drawer, includes: palmetto brush, scraper & blade, stainless steel front, sides, front top ledge, front grease trough, 4" back & tapered side splashes, 4" adjustable legs, 48,000 BTU, CSA, NSF